Aktualności
-
Informacja dla osób uprawnionych
Informujemy, że od 1 kwietnia 2012 r. obowiązują przepisy ustawy z dnia 19 sierpnia 2011 r. o języku migowym i innych środkach komunikowania się (Dz. U. z 2017, poz. 1824 t.j.). Dotyczą one m. in. języka migowego oraz technik wspierania osób głuchych i głuchoniewidomych. Ustawa reguluje sposób komunikowania się osób głuchych i głuchoniewidomych z administracją.Zgodnie z zapisami powyższej ustawy osoba uprawniona (głucha lub głuchoniewidoma) ma prawo do pośrednictwa tłumacza w kontakcie z urzędem lub instytucją.
Świadczenie to jest bezpłatne i przeznaczone dla osób uprawnionych będących osobami niepełnosprawnymi w rozumieniu ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (Dz. U. z 2019 r., poz. 1172 t.j.).
Osoby niesłyszące i mające trudności w komunikowaniu się, chcąc załatwić sprawę w naszej jednostce z pomocą tłumacza języka migowego - w oparciu o zapisy ww. ustawy - zobowiązane są do zgłoszenia chęci skorzystania ze świadczenia ze wskazaniem wybranej metody komunikowania się z minimum trzydniowym wyprzedzeniem oraz dokonania zgłoszenia w celu rezerwacji wizyty.
Zgłoszenie powinno zawierać:
imię i nazwisko osoby zainteresowanej,
propozycję terminu (nie krótszy niż 3 dni robocze),
krótkie określenie sprawy,
kontakt zwrotny, na który zostanie nadesłana informacja z potwierdzeniem spotkania.
Gdzie wysyłać informacje:
Zgłoszenie proszę wysłać na adres e-mail: kck@kck-kwidzyn.pl
lub
wysłać na adres Kwidzyn Centrum Kultury, ul. 11 Listopada 13, 82-500 Kwidzyn (liczy się data dostarczenia korespondencji)
lub
przekazać telefonicznie za pośrednictwem osoby trzeciej na numer telefonu 55 279 3528ETR - tekst łatwy do czytania
Podstawowym celem działalności Kwidzyńskiego Centrum Kultury jest upowszechnianie kultury. W skład tego wchodzi organizowanie imprez kulturalnych: spektakli, koncertów, wystaw, prezentacji filmów, organizowanie obchodów świąt narodowych oraz uroczystości miejskich, prowadzenie zespołów, kółek i ognisk artystycznych oraz edukacja kulturalna dzieci i młodzieży, prowadzenie działalności wydawniczej i promocyjnej, tworzenie warunków dla rozwoju amatorskiego ruchu artystycznego oraz zainteresowania wiedzą i sztuką, tworzenie warunków dla rozwoju folkloru, gromadzenie, dokumentowanie, tworzenie, ochrona i udostępnianie dóbr kultury.
Oprócz tego KCK jest organizatorem wydarzeń, które co roku wpisują się w kalendarz imprez miejskich. Dni Kwidzyna, Festiwal Ulicznej Sztuki, Pożegnanie lata, kino na leżakach, Teatralia, Ogólnopolski Konkurs Recytatorski czy organizacja Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Obecnie Kwidzyńskie Centrum Kultury zajmuje 4 budynki.
W obiekcie przy ul. 11 Listopada znajduje się siedziba KCK. W tym pokoszarowym budynku znajdziecie także sale dydaktyczne, pracownie plastyczne, pracownie fotograficzną, pracownie wokalno-instrumentalne oraz pracownię kreatywną i pomieszczenia wynajmowane bądź użyczane innym podmiotom. Czarna Sala jest miejscem, w którym ma swoją siedzibę pracownia regionalna, oraz pracownia tańca towarzyskiego. Bardzo dużą zaletą Czarnej Sali jest kameralna sala widowiskowa, która oprócz prób dla tancerzy i młodych aktorów, jest przeznaczona do organizacji mniejszych form kulturalnych. Budynek teatru mieści w sobie salę teatralno-kinową oraz jest zapleczem dla pracowni folkloru oraz gry na gitarze. 374 miejsca w teatrze i nowoczesny system nagłośnieniowy dają możliwość przeprowadzenia wielu wydarzeń dla szerszej publiczność w tym pokazów filmów premierowych i przedpremierowych.
Dodatkową działalnością KCK jest sprawowanie funkcji muzealno-przewodniczej. Wykwalifikowana kadra przewodników, na co dzień oprowadza turystów po Krypcie Wielkich Mistrzów, wieży dzwonnej oraz po Katedrze w Kwidzynie. Prowadzą też z powodzeniem sklep z pamiątkami – Tabularium.
W chwili obecnej KCK zatrudnia 15 instruktorów pracujących z młodzieżą. Na zajęcia uczęszcza systematycznie ok. 300 młodych adeptów sztuki ćwiczących w takich zespołach jak: „Powiśle”, „Harfa”, „Jazz Juniors Band” czy „Art Voice”, Do tego dochodzi jeszcze grupa ok. 80 plastyków oraz uczestników pracowni kreatywnej i dwóch grup teatralnych. Jednej młodzieżowej pod kierunkiem Sergiusza Mizery a druga to amatorski teatr dla dorosłych, nad którym pieczę trzyma Arek Jaroń.
Szczegółowe informacje są dostępne na naszej stronie kckkwidzyn.pl