Ustawienia dostępności


KWIDZYŃSKIE CENTRUM KULTURY

motto


Pracownia plastyczna


Zajęcia plastyczne przeznaczone są dla różnych grup wiekowych początkujących, w różnym stopniu zaawansowania. Metody nauczania dostosowane są do potrzeb wychowanków, stanowią doskonałą okazję do rozbudzania wrażliwości artystycznej, rozwijania kreatywności, twórczego spędzania wolnego czasu. Uczestnicy pod kierunkiem instruktora realizują różne tematy z dziedziny plastyki w zakresie malarstwa, rysunku, rzeźby. Poza tradycyjnymi technikami poznajemy również inne jak malowanie na tkaninie, decoupage, collage, tworzenie własnych technik eksperymentalnych. Poruszane tematy to martwa natura, portrety, krajobraz, kompozycje kwiatowe, studium i szkice postaci, scenki rodzajowe, kopiowanie obrazów mistrzów. Podczas tworzenia dzieła malarskiego zwracamy szczególną uwagę na plany w obrazie, nastrój i plamę, natomiast w rysunku na światłocień, proporcje, zróżnicowaną kreskę, fakturę, perspektywę i kontrast. Zajęcia zachęcają do zdobywania nowych umiejętności, uwrażliwiają na kolor, formę, uczą kompozycji.

Oprócz proponowanych tematów dzieci i młodzież mają zupełną swobodę wypowiedzi artystycznej.

Organizujemy również dodatkowe warsztaty w czasie ferii zimowych i wakacji oraz dla grup zorganizowanych ze szkół i przedszkoli.
Nasze grupy:
-grupa młodsza 5-7 lat
-grupa podstawowa 8-10 lat
-grupa podstawowa 11-13 lat
-grupa młodzieżowa 14-16 lat
-grupa dorosłych

Warsztaty artystyczne dla dorosłych to zajęcia skierowane do osób dojrzałych, pragnących rozwinąć swoje twórcze i manualne zainteresowania. Program warsztatów jest elastyczny i dostosowany do umiejętności i możliwości słuchaczy.

Jeśli lubisz rysować, malować, wyrażać siebie w sztuce – PRZYJDŹ!Zajęcia

Siedziba KCK, ul.11 Listopada 13 (I piętro, sala 24 B)

Kontakt

Instruktor: Krystyna Humanowska – Instruktor Artystyczny (plastyk)
tel. 503 52 42 40
e-mail: pracownia.plastyczna@kck-kwidzyn.pl