Ustawienia dostępności


KWIDZYŃSKIE CENTRUM KULTURY

motto


Pracownia Muzyczna "Combo Juniors Band"

Pracownia Combo Juniors Band skupia się na pracy w dwóch formacjach. Grupa Dixielandowa, grająca, jak sama nazwa wskazuje muzykę dixielandową oraz inne kierunki muzyki aranżowanej oraz Kwartet Jazzowy grający popularne standardy jazzowe. Pracownia muzyczna składa się z sekcji dętej, w której skład wchodzą takie instrumenty jak: saksofon altowy, saksofon sopranowy, saksofon tenorowy, trąbka, klarnet, puzun oraz sekcja rytmiczna: piano, gitara basowa, kontrabas, perkusja.

Do udziału w zajęciach zapraszamy wszystkich, którzy po szkole muzycznej chcą kontynuować swoją przygodę z w/w instrumentami, jak również domowych samouków.


Nauczycie się dobrze czytać zapisy nutowe arr. (tzw. grę bandową) oraz będziecie mieli możliwość pracy zespołowej. Poznacie tematy i skale jazzowe oraz improwizację gry na instrumencie, która niekiedy bywa ważniejsza od gry jak z nut.

Zarówno Grupa Dixielandowa jak i Kwartet Jazzowy biorą udział w oprawach muzycznych wydarzeń miejskich i powiatowych jak między innymi Coroczne Wręczenie Nagród Burmistrza i Przewodniczącego Rady Miasta Kwidzyna dla Kultury, Sportu oraz Stypendystów Szkół Kwidzyńskich.

Zajęcia

Siedziba KCK, ul. 11 Listopada 13, sala nr 29

Kontakt

Instruktorzy:

Eugeniusz Kizinski (sekcja dęta) 604 350 659
Dariusz Dobosz (sekcja rytmiczna) 511 936 618

e-mail: combo@kck-kwidzyn.pl