Ustawienia dostępności


KWIDZYŃSKIE CENTRUM KULTURY

motto


Mażoretki

Muszkieterki – Zespół Kwidzyńskich Mażoretek powstał w 2004 r. działając przy Młodzieżowej Orkiestrze Dętej HELIKON, Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. F. Nowowiejskiego w Kwidzynie. Początkowo grupa brała udział w paradach ulicznych oraz występach i pokazach Orkiestry. Pierwszym instruktorem grupy była pani Ewa Jamrozek. Od 2012 roku grupę prowadzi instruktor pani Ewelina Szwedowska.

Obecnie zespół Muszkieterek współpracuje z Orkiestrą Dętą HELIKON, a także z Kwidzyńskim Centrum Kultury. Oprócz defilad z orkiestrą, prezentowanych głównie podczas uroczystości miejskich oraz przeglądów orkiestr dętych, zespół prezentuje pokazy sceniczne do muzyki Orkiestry Dętej HELIKON. Zespół posiada również bogaty repertuar choreografii scenicznych do muzyki nowoczesnej.

TANIEC MAŻORETKOWY – czym jest?

Głównym elementem tańca oraz pokazów grup mażoretkowych jest defilada (tj. układ taneczno-marszowy, wykonywany na pewnym odcinku drogi), ale coraz częściej Mażoretki występują na scenie, prezentując układy taneczne, nie zawsze w towarzystwie orkiestry dętej, coraz częściej do muzyki nowoczesnej. Taniec mażoretkowy jest połączeniem wielu technik tańca. W choreografiach zespołów znajdziemy elementy tańca latynoamerykańskiego, klasycznego, nowoczesnego, a nawet baletu. To co wyróżnia ten rodzaj tańca to elementy marszowe oraz wykorzystywane rekwizyty, których nie znajdziemy w innych gatunkach.


Zajęcia

Szkoła Podstawowa nr 5, ul. Hallera 4 (sala gimnastyczna)

Kontakt

Instruktor: Ewelina Szwedowska tel. 785 262 510

www.mazoretki.kwidzyn.plSkontaktuj się z nami

 • Napisz do nas
  kck@kck-kwidzyn.pl
 • Sekretariat
  tel. (55) 279 35 28
  Kinoteatr
  tel. (55) 279 34 24
 • Czarna sala
  tel. (55) 261 14 60
  Tabularium
  tel. (55) 273 21 21
 • Newsletter

  Zostaw swój adres e-mail,
  bądź na bieżąco
  z wydarzeniami KCK.

  Podanie adresu e-mail oznacza wyrażenie zgody na otrzymywanie informacji o wydarzeniach Kwidzyńskiego Centrum Kultury drogą elektroniczną. Administratorem danych osobowych jest Kwidzyńskie Centrum Kultury ul. 11 Listopada 13, 82-500 Kwidzyn. Pani/Pana dane będą przetwarzane w celu wykonania zamówionej usługi. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się w Polityce Prywatności
designed by id2it.pl Wszelkie prawa zastrzeżone © 2020 Kwidzyńskie centrum kultury