Ustawienia dostępności


KWIDZYŃSKIE CENTRUM KULTURY

motto


Studio Gitarowe

„Jacek Strociak Guitar Band” jest muzycznym zespołem dziecięco – młodzieżowym preferującym w swoim repertuarze muzykę gitarową, zarówno znane „covery” muzyki pop i rock, jak i kompozycje własne przeważnie grane w aranżacjach instrumentalnych. Tradycją zespół sięga roku 1994, kiedy to powstała pierwsza formacja grająca ten rodzaj muzyki. Zespół wielokrotnie prezentował się przed mieszkańcami Kwidzyna i nie tylko. Dwukrotnie odwiedził zaprzyjaźnione miasto Celle (Niemcy). W obecnej fazie należy już do tzw. „trzeciego pokolenia” rekrutującego się z kwidzyńskich szkół podstawowych i gimnazjów.

STUDIO GITAROWE funkcjonowało przez wiele lat pod szyldem Orkiestry Gitarowej prowadzonej przez p. Jacka Strociaka. Orkiestra Gitarowa to nazwa nieistniejącego już kameralnego zespołu składającego się z 10 -14 młodych muzyków grających głównie na gitarach. Grano przede wszystkim instrumentalnie znane przeboje muzyki rockowej i popularnej. W skład zespołu wchodziły również takie instrumenty jak: perkusja, instrumenty perkusyjne, bas i instrumenty klawiszowe, a niejednokrotnie korzystano z wokalistów. Orkiestra w różnych składach osobowych wielokrotnie występowała podczas „Dni Kwidzyna”.
Dwukrotnie odwiedziła zaprzyjaźnione z Kwidzynem partnerskie miasto Celle. Wokalistka Orkiestry Marta Chrzanowska wygrała Pomorską edycję Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki dla dzieci z wsi i małych miast. Wiele osób grających lub współpracujących z Orkiestrą Gitarową do dnia dzisiejszego czynnie gra na instrumentach i rozwija swoje zainteresowania i muzyczne pasje.

W obecnym czasie Studio Gitarowe prowadzi naukę gry na gitarze dla dzieci przede wszystkim młodszych, czyli tych ze szkoły podstawowej. Dzieci uczą się gry z nut, oraz grania akordowego (chwytami). Rozwijają również umiejętności głosowe przy własnym akompaniamencie gitar. Zajęcia odbywają się w grupach (2-4 osobowych). Dla najzdolniejszych istnieje możliwość rozwijania uzdolnień w formach zespołowych w ramach STUDIA GITAROWEGO lub w innych formach muzycznych w ramach zajęć KCK (dzieci starsze – młodzież).


Zajęcia

Siedziba KCK, ul. 11 Listopada 13 (sala 26)

Kontakt

Instruktor: Jacek Strociak, tel. 605 745 884Skontaktuj się z nami

 • Napisz do nas
  kck@kck-kwidzyn.pl
 • Sekretariat
  tel. (55) 279 35 28
  Kinoteatr
  tel. (55) 279 34 24
 • Czarna sala
  tel. (55) 261 14 60
  Tabularium
  tel. (55) 273 21 21
 • Newsletter

  Zostaw swój adres e-mail,
  bądź na bieżąco
  z wydarzeniami KCK.

  Podanie adresu e-mail oznacza wyrażenie zgody na otrzymywanie informacji o wydarzeniach Kwidzyńskiego Centrum Kultury drogą elektroniczną. Administratorem danych osobowych jest Kwidzyńskie Centrum Kultury ul. 11 Listopada 13, 82-500 Kwidzyn. Pani/Pana dane będą przetwarzane w celu wykonania zamówionej usługi. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się w Polityce Prywatności
designed by id2it.pl Wszelkie prawa zastrzeżone © 2020 Kwidzyńskie centrum kultury